Co to jest szkło hartowane?

Szkło hartowane to takie, które zostało poddane procesowi hartowania. Technologia jego wytwarzania polega na podgrzaniu szkła do temperatury powyżej 600 st. C., a następnie jego gwałtownym schłodzeniu. Dzięki temu procesowi zmienia się struktura szkła. Staje się ono znacznie bardziej wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wahania temperatur. W przypadku rozbicia rozpada się na drobne, nieostre kawałki.

Czy szkło hartowane jest bezpieczne w użytkowaniu?

Szkło hartowane jest zdecydowanie bardziej bezpieczne w użytkowaniu w porównaniu do szkła zwykłego, ponieważ jest od niego około 5 razy wytrzymalsze. 

Gdzie znajduje zastosowanie szkło z nadrukiem?

Szkło z nadrukiem znajduje zastosowanie zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i publicznych. Można je stosować w domach, biurach, restauracjach, pubach. Wykorzystuje się je jako panele ścienne, ścianki dekoracyjne, drzwi wewnętrzne czy elementy kabin prysznicowych. 

Co to jest lacobel?

Słowo lacobel odnosi się do szkła lakierowanego. Lakierowane, dekoracyjne szkło lacobel to znakomita alternatywa dla płytek, kafli czy drewna. Cenione jest za wysokie walory estetyczne. 

Czy lacobel jest szkłem hartowanym?

Zasadniczo lacobel jest szkłem niehartowanym. Jednak na życzenie klientów można wykonać szkło hartowane, lakierowane, które umieszcza się m.in. nad kuchenkami gazowymi. 

Jak montuje się szkło lacobel na ścianie? 

Zwykle szkło lacobel montuje się na specjalnym kleju montażowym. Aby zamontować panel szklany, wystarczy nałożyć punktowo placki kleju, a następnie docisnąć szkło do ściany. 

Czym różni się szkło optiwhite od szkła float?

Zwykłe szkło float ma lekko zielonkawe zabarwienie, w szczególności widoczne przy krawędziach. Z kolei szkło optiwhite pozbawione jest niektórych związków, które posiada szyba float, i dzięki temu jest idealnie przeźroczyste.

Czy blat kuchenny ze szkła jest bezpieczny?

Szkło często kojarzone jest z kruchością i delikatnością. Nie jest to do końca słuszne podejście. Współcześnie szkła wykorzystuje się do wielu aranżacji, zarówno w domach, jak i obiektach użyteczności publicznej. Wśród nich są również blaty kuchenne. Odpowiednia grubość i jakość szkła gwarantuje długoletnią żywotność szklanego blatu, a hartowanie dodatkowo uodparnia taki blat na działanie wysokich temperatur

Czym różni się szkło lacobel od lacomatu?

Lacobel to szkło lakierowane na dowolny kolor. Chętnie wykorzystujemy je w formie płytek ściennych w kuchniach. Lacomat zalicza się do gatunku szkła float. Zasadnicza różnica między nim a lacobelem jest to, że lacomat przepuszcza więcej światła i jest matowy. Do lacobela podobny jest dzięki temu, że z jednej strony pokryty jest specjalnym lakierem. 

Czy szkło może się odkleić od ściany? 

Jeśli lustro czy panele szklane zostały dobrze przyklejone przez profesjonalną firmę szklarską przy użyciu odpowiedniego kleju montażowego, to nie ma możliwości, by odpadły ze ściany.

Jakie szkło wybrać na balustrady?

Polskie przepisy nie precyzują dokładnie, jakie szkło wybrać na balustrady. Określają jedynie, że balustrady powinny być wykonane ze szkła o podwyższonej wytrzymałości na uderzenia oraz tłukącego się na drobne, ale nieostre kawałki. Wyżej opisane wymagania doskonale spełnia szkło hartowane.

Jak wywiercić otwór pod gniazdko w szkle?

Wywiercenie otworów w szkle nierzadko jest niezbędne do tego, by zaplanować okładzinę ścienną. Wykonanie otworów na gniazdka elektryczne nie stanowi żadnego problemu, pod warunkiem, że czynność ta wykonana jest przed hartowaniem. Po hartowaniu nie ma już takiej możliwości.